Uživatel nepřihlášen
!!!Must Play, Must Pay!!!
RSS kanál blogu
Píše: Doom351 - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
!!!Must Play, Must Pay!!!

The Gaming history: Call of Duty

Čtvrtek 9.8.2012 12:56 - Autor: Doom351
To se mi líbí

The Gaming history: Call of DutyJak se malá trilogie dostala na neuvěřitelných 8 dílů a top žebříček prodejnosti ? To se dozvíte v tomto článku ...

Call of Duty I

Roku 2003 vydalo v té době ještě mladičké studio svou již druhou hru která nesla název Call of Duty. Hra byla zasazená do dění 2. světové války a vy jste měli možnost vžít se do role vojáků hned z několika zemí, kterými bylo Rusko, Británie a Amerika. V multiplayeru jste dostali možnost zkusit si zahrát i za hlavního nepřítele kterým bylo Německo. Dočkali jsme se celkem 23. různorodých misí a 27. zbraní jako byl napřílad americký Bar nebo britský Sten. V tomto díle jsme se také poprvé potkali s Cpt. Pricem. Roku 2004 jsme se dočkali datadisku nazvaným united Offensive.

Call Of Duty
Call Of Duty
Call Of Duty
Call Of Duty

Call of Duty II

Rok 2005 sebou přinesl již druhý díl této oblíbené FPS a stejně jako její první díl byla hra zasazena do 2. světové války. Dočkali jsme se trochu lepší ale stále velmi podobné grafiky. Ve hře se nacházelo celkem 27 misí a 37 zbraní což bylo o hodně víc než v předchozím díle. Dočkali jsme se také mnohem větší rozlohy map a snad hlavní novinkou byla spolupráce mezi NPC postavy a hráči. V každé misi jste tak dostali jednoho nadřízeného který vám pomáhal v úspěšném dokončení mise.Hlavním lákadlem hry byl ale Multiplayer který se hraje v hojném počtu dodnes. Druhý díl se stal jednou z nejlépe hodnocených her roku 2005.

Call Of Duty II
Call Of Duty II
Call Of Duty II
Call Of Duty II

Call of Duty III

Vyšlo v roce 2006. V tomto díle bylo vynecháno Rusko, místo něj jsme si mohli zahrát za Poláky a Kanaďany. Narozdíl od minulích dílů na hře pracovalo studio Treyarch a hra vyšla jen na konzole. To zapříčinilo že se hra nedostala do širšího povědomí hráčů, tak nějak se neuchytila a ani zdaleka nebyla tak úspěšná jako předchozí díly.

Call Of Duty III
Call Of Duty III
Call Of Duty III
Call Of Duty III

Modern Warfare

Neúspěch Treyarchu se Activisionu zřejmě nelíbil a tak se ke čtvrtému dílu vrátlilo studio Infinity Ward a to bylo správné rozhodnutí. V Modern Warfare jsme se dočkali hned několika zásadních změn. Tou první bylo že se hra přesunula jak už název napovídá na moderní bojiště, přesněji do Iráku a Iránu. Druhou velkou změnou byl nový Engine nazvaný Proprietary který přidal hře hodně na kráse. Poslední velkou změnou byl příběh ... Zmizela možnost hrát za vícero národů ale za to byl více kladen důraz na příběh. Hra nabídla celkem 20 misí zasazených do tří aktů a Prologu což je o hodně méně než u předchozích dílů, za to ale byly mise o hodně delší. Na výběr bylo z 27. zbraní a vrátil se Cpt. Price, což bylo zvláštní ale nakonec jsme se dozvěděli že Cpt. John Price působil v Modern Warfare a Cpt. Price zase v původní trilogii a dělilo je od sebe 70 let. Hra vyšla roku 2007 a hned se stala jednou z nejprodávanějších her.


Modern Warfare
Modern Warfare
Modern Warfare
Modern Warfare

World at War

Tuto hru dostalo na starosti opět studio Treyarch a hra se vrací k původní trilogii. Ve hře jsme se dočkali dvou hratelných národů a to Američanů a Sovětů. Hra se vrací do období druhé světové války, na výběr je z 15. misí což je dost málo a zbraní je také po skromnu, za zmínku stojí snad jen plamenomet který není v žádné z předchozích her. Nejzajímavější částí hry je multiplayer ve kterém najdete tzv. Zombie mod díky kterému hra alespoň trochu vynikala ale stejně jí to nepomohlo od níznké prodejnosti. Hra vyšla v roce 2008.


World at War
World at War
World at War
World at War


Modern Warfare 2

Po dalším ne z cela povedeném díle se opět vrací Infinity Ward s dalším dílem Modern Warfare. S ním příchází opět nový Engine nazvaný IW 4.0 (IW 2.0 byl použit pro COD 2) a posouval grafické možnosti zase o něco dále. Hra se opět rozděluje do tří aktů a 18. misí. Dočkali jsme se navýšení zbraňového arzenálu který nyní čítá něco kolem 52. zbraní všeho druhu. Hra vás zavede do Ruska, Brazílie, Kazachstán, Afghánistánu a také USA. To vše v roce 2016. Ve hře hrajete hned za několik postav – Joseph Allen, Gary „Roach“ Sanderson, James Ramirez a nakonec za Johna „Soapa“ MacTavishe. Opět je kladen velký důraz na příběh a hra se okamžitě stala jednou z nejprodávanějších her roku 2009.

Modern Warfare 2
Modern Warfare 2
Modern Warfare 2
Modern Warfare 2

Black Ops

Další rok, další Call of Duty, to to se stalo téměř pravidlem a tak se s rokem 2010 vrací Treyarch aby dokázal že umí udělat TOP hru. A tak vzniklo Black Ops. Hra se odehrává v obdobís tudené války, přesněji mezi lety 1945 až 1968. Hra je vyprávěna skrze vzpomínky. V těch se hráč dosti nesouvisle přemisťuje v různých obdobích života agenta Masona. Do hry jsou vsazeny pojízdná vozidla ale bohužel jich je po skromnu.Ve hře se objevilo úctihodných 50 zbraní a běží na Enginu IW 3.0 což je ale oproti Modern Warfare 2 krok zpět. Hlavním tahákem byl tentokrát příběh ve kterém se objevil starý známý Cpt. Price z druhého dílu a mlutiplayerový mod Zombies. Hra obdržela v recenzích dost smíšené hodnocení, přesto se ale stala jednou z nejprodávanějších her toho roku.

Black Ops
Black Ops
Black Ops
Black Ops

Modern Warfare 3

Série Call of Duty vydělává každý rok ohromné částky peněz a tak proč si ještě nepřivydělat. Hned další rok tedy vzniká Modern Warfare 3 kterého se ujal Infinity Ward a navazuje na zakončení druhého dílu. Konečně se ve hře vydáte do všech koutů světa, například Německo, New York, Francie, Rusko a dokonce i do České republiky. Do hry se vecpalo neuvěřitelných 83 zbraní a hra je opět jak už to bývá zvykem rozdělena do tří aktů. Engine zůstal na čísle 4.0 ale přesto byl značně vylepšen a navazující příběh opravdu graduje. I když už od Black Ops se nad hrou začínala svrhávat vlna kontroverze a negativních ohlasů, přesto se hra udržela na nejvyšších příčkách prodejnosti.

Modern Warfare 3
Modern Warfare 3
Modern Warfare 3
Modern Warfare 3

Black Ops 2

Ještě tento rok by jsme se měli dočkat dalšího Black Ops na kterém opět dělá Treyarch. Příběh se točí kolem modernizace armády kdy jsou vojáci čím dál častěji nahrazovány UI roboty a další vojenskou technikou. Hra staví na novém Engine děláném přímo pro Black Ops 2, přesto ale vypadá pěkně zastarale. V multiplayeru by jsme se měli dočkat map ve kterých budou použitelné letouny a také roboti.

Black ops 2
Black ops 2
Black Ops 2
Black Ops 2

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku The Gaming history: Call of Duty
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Doom351    Díky, ale já sám tohle považuji za jeden z "failových" článků které jsem napsal ... Jak už bylo uvedeno v komentářích, nechal jsem zde spoustu nepřesností, nedodělků a dokonce je tu jedna zavádějící informace (Price a Reznov) . Doufám že další články už takové nebudou :) .Doom351doom351386    5.5.2013 11:58 Doom351

Díky, ale já sám tohle považuji za jeden z "failových" článků které jsem napsal ... Jak už bylo uvedeno v komentářích, nechal jsem zde spoustu nepřesností, nedodělků a dokonce je tu jedna zavádějící informace (Price a Reznov) . Doufám že další články už takové nebudou :) .

theo    Bezva článek. Ke každému dílu nemáš hodně textu, tudíž se to dobře čte.theotheo12324    4.5.2013 22:57 theo

Bezva článek. Ke každému dílu nemáš hodně textu, tudíž se to dobře čte.

killer159357    povedeně napsanékiller159357killer15935710284    11.11.2012 20:26 killer159357

povedeně napsané

Assasin   2x   Treyarch má Reznova a Infinity Ward zase PriceAssasinassasin8471    21.9.2012 14:45 Assasin

Treyarch má Reznova a Infinity Ward zase Price

Ctira.d    Rozhoně v Black Ops Price nebyl. Máš to nějaký pomíchaný. Infinity Ward a Treyarch jsou dvě studia, kteří dělají na Call of Duty hrách, a vydavatelem je Activision. Na sérii pracují právě dvě studia, aby stihli každoroční vydání. A engine je od Modern Warfare pořád stejný. Jen ho s každou další hrou modifikují, viz. poslední BO 2. Na PC je upraven pro DX 11. Ale žádná revoluce se konat nebude.Ctira.dctirad458    20.9.2012 20:06 Ctira.d

Rozhoně v Black Ops Price nebyl. Máš to nějaký pomíchaný. Infinity Ward a Treyarch jsou dvě studia, kteří dělají na Call of Duty hrách, a vydavatelem je Activision. Na sérii pracují právě dvě studia, aby stihli každoroční vydání. A engine je od Modern Warfare pořád stejný. Jen ho s každou další hrou modifikují, viz. poslední BO 2. Na PC je upraven pro DX 11. Ale žádná revoluce se konat nebude.

killer159357   1x   jedna z nejlepších sériích ze všechkiller159357killer15935710284    11.9.2012 18:58 killer159357

jedna z nejlepších sériích ze všech

Dekovnik    sorry trochu jsem se upsal. Acti je společnost a codko pro ni děla InfinityWard a Treyarch. Něž Acti vyhodila Westa a Zampellu, tak to bylo možná nejlépe spolupracující studio a vydavatelství. Navíc Je IW vedeno jako dceřiná společnost ACti.Dekovnikdekovnik9259    21.8.2012 12:55 Dekovnik

sorry trochu jsem se upsal. Acti je společnost a codko pro ni děla InfinityWard a Treyarch. Něž Acti vyhodila Westa a Zampellu, tak to bylo možná nejlépe spolupracující studio a vydavatelství. Navíc Je IW vedeno jako dceřiná společnost ACti.

Paturata    Dekovnik: A víš ty vůbec, co to je Activision a co to je Treyarch?Paturatapaturata7591    20.8.2012 23:30 Paturata

Dekovnik: A víš ty vůbec, co to je Activision a co to je Treyarch?

Dekovnik    oprava odkazu
odkaz ]
Dekovnikdekovnik9259
    20.8.2012 22:39
Dekovnik

oprava odkazu
odkaz ]

Dekovnik    prosimtě, než začneš vykládat, že v BO byl Cpt. Price tak se podivej na tento obrázek.
odkaz ]
Ano jsou to podobné postavy, ale Price patří pod Activision a Reznova má Treyarch. Hrál jsi to vůbec?
Dekovnikdekovnik9259
    20.8.2012 22:39
Dekovnik

prosimtě, než začneš vykládat, že v BO byl Cpt. Price tak se podivej na tento obrázek.
odkaz ]
Ano jsou to podobné postavy, ale Price patří pod Activision a Reznova má Treyarch. Hrál jsi to vůbec?

Assasin    pamatuju na ty časy COD 2. To bylo ještě COD pořádny CODAssasinassasin8471    13.8.2012 20:53 Assasin

pamatuju na ty časy COD 2. To bylo ještě COD pořádny COD

Doom351    Paturata: Kromě toho perfekcionismu mi přijde že se mě snažíš opravovat doslova všude kde se dá ... :DDoom351doom351386    11.8.2012 00:23 Doom351

Paturata: Kromě toho perfekcionismu mi přijde že se mě snažíš opravovat doslova všude kde se dá ... :D

Paturata    Ano, MW3 jede na upraveném IW 4. 0, jenže pokud u BO2 zmíníš, že „staví na novém engine” i přesto, že totéž by šlo napsat o MW3, když i jeho engine se nejmenuje IW 4. 0, kdežto MW3 engine... Inu, neřešme to, jsem holt perfekcionista. :-)Paturatapaturata7591    11.8.2012 00:07 Paturata

Ano, MW3 jede na upraveném IW 4. 0, jenže pokud u BO2 zmíníš, že „staví na novém engine” i přesto, že totéž by šlo napsat o MW3, když i jeho engine se nejmenuje IW 4. 0, kdežto MW3 engine... Inu, neřešme to, jsem holt perfekcionista. :-)

Doom351    Paturata: Dobře gramatickým chybám jsem se nevyhnul ... Pro mě je Price důležitá osoba ...Když jsem slyšel BO2 engine tak jsem asi logicky předpokládal že jde o nový engine, kterej z prominutím kretén by přejmenovával stávající engine ... MW3 jede na upraveném IW 4. 0 ... A ano v BO byl Price ...Doom351doom351386    10.8.2012 23:48 Doom351

Paturata: Dobře gramatickým chybám jsem se nevyhnul ... Pro mě je Price důležitá osoba ...Když jsem slyšel BO2 engine tak jsem asi logicky předpokládal že jde o nový engine, kterej z prominutím kretén by přejmenovával stávající engine ... MW3 jede na upraveném IW 4. 0 ... A ano v BO byl Price ...

Paturata    Spousta gramatických chyb a naprosto zbytečné informace jako „V tomto díle jsme se také poprvé potkali s Cpt. Pricem, ” které mi připadají spíše, jako kdyby jsi je tam dal jen pro zaplnění prostoru. :D Kromě toho, u Black Ops II píšeš, že staví na „novém enginu dělaném přímo pro Black Ops 2, ” což je hovadina, vzhledem k tomu, že to je jen přejmenovaný původní engine - přesně naopak to máš u MW3, kde píšeš, že engine zůstal na čísle 4. 0, i když MW3 jede na přejmenovaném engine taktéž. Mimochodem, možná si to jen špatně pamatuju, ale v Black Ops byl Price?Paturatapaturata7591    10.8.2012 23:27 Paturata

Spousta gramatických chyb a naprosto zbytečné informace jako „V tomto díle jsme se také poprvé potkali s Cpt. Pricem, ” které mi připadají spíše, jako kdyby jsi je tam dal jen pro zaplnění prostoru. :D Kromě toho, u Black Ops II píšeš, že staví na „novém enginu dělaném přímo pro Black Ops 2, ” což je hovadina, vzhledem k tomu, že to je jen přejmenovaný původní engine - přesně naopak to máš u MW3, kde píšeš, že engine zůstal na čísle 4. 0, i když MW3 jede na přejmenovaném engine taktéž. Mimochodem, možná si to jen špatně pamatuju, ale v Black Ops byl Price?

Doom351   1x   Bonpar: Tak to se omlouvám ... Mám v plánu vytvořit přehled o co nejvíce herních sériích a COD mi přišlo celkem jednoduchý pro sepsání ...Doom351doom351386    9.8.2012 15:36 Doom351

Bonpar: Tak to se omlouvám ... Mám v plánu vytvořit přehled o co nejvíce herních sériích a COD mi přišlo celkem jednoduchý pro sepsání ...

Bonpar   2x   Četlo se to dobře, ale už tu jednou takový článek byl...Bonparbonpar6370    9.8.2012 15:33 Bonpar

Četlo se to dobře, ale už tu jednou takový článek byl...

Mr.Triboni   3x   Nostalgicke zavzpominani na Call of duty I a IIMr.Tribonimrtriboni6895    9.8.2012 13:23 Mr.Triboni

Nostalgicke zavzpominani na Call of duty I a II